Wrzesień zbliża się wielkimi krokami i kolejny etap edukacyjny przed nami, a właściwie przed Fabianem, który rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą. Cudowne lata spędzone w przedszkolu dobiegły końca. Pamiętajmy, że edukacja przedszkolna ma ogromny wpływ na rozwój naszych dzieci.

Wyprawka Pierwszaka jak ją skompletować?

 

Teraz przed nami nowe wyzwania, a pierwszym z nich jest Wyprawka Pierwszaka. Najtrudniejszą decyzją był dla nas wybór plecaka, ponieważ Fabian nie należy do wysokich chłopców i zazwyczaj większość plecaków/tornistrów była dla niego za duża. Po zmierzeniu chyba 1o modeli udało nam się ostatecznie wybrać plecak do pierwszej klasy.

Jeśli chodzi o plastyczną wyprawkę, sprawę ułatwiła nam wychowawczyni. W czerwcu zostało zorganizowane zebranie, gdzie przekazana nam została lista najpotrzebniejszych rzeczy, przyborów, które są sprawdzone i polecane zarówno przez nauczycieli jak i dzieci. Lista zawierała propozycję konkretnych firm, które mają ułatwić dziecku pracę. Na rynku mamy masę propozycji kredek, pasteli, farb… Nasza lista nie zawierała np. kredek Bambino (które oczywiście bardzo polecam) czy ołówków BIC (które również używam). Szczegółowo zapoznałam się z pozycjami, które zaproponowano nam w szkole i postanowiłam dokładnie taką wyprawkę skompletować.

Skoro wieloletnie doświadczenie i obserwacja dzieci podczas pracy skłoniły naszą panią do stworzenia właśnie takiej wyprawki to są to dla mnie wystarczające argumenty.

Przygotowałyśmy dla Was listę wyprawkową, gdzie zanotujecie, co udało Wam się już zakupić.
Do pobrania poniżej, wystarczy kliknąć.
Spójrzcie na naszą wyprawkę pierwszaka:

                                                                                                              
                    Do pobraniaA ja jako mama również w tym kolejnym etapie edukacji muszę być bardziej zorganizowana, pomoże mi w tym Planer Zorganizowanej Mamy,
gdzie zanotuję najważniejsze informacje ze szkoły i nie tylko.

Planer Zorganizowanej Mamy

Do kupienia tutaj

A Wam jak idzie kompletowanie wyprawki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *