Wyprawka przedszkolaka to dla rodziców niemałe wyzwanie. Lista potrzebnych artykułów jest dosyć długa i najlepiej zacząć zaopatrywać się w nią odpowiednio wcześnie, tak żeby budżet rodzinny nie został w nadmiarze przekroczony.

Większość przedszkoli zarówno publicznych jak i niepublicznych kwestię wyprawki traktują bardzo poważnie. Już w czerwcu niektóre przedszkola informują rodziców o niezbędnych materiałach. Jednak szczegóły zazwyczaj są omawiane na zebraniu organizacyjnym na początku września. Tam nauczyciel dokładnie powie, co na taką wyprawkę się składa.

Przed Wami lista produktów must have w które musicie zaopatrzyć swojego przedszkolaka:

1. Ubranie:

 – najlepiej dwa zestawy ubrań dobrane odpowiednio do panującej pory roku w których skład wchodzą (spodnie/spódnica, rajstopy, skarpetki, bluza, sweter, koszulka,majtki).

– buty na zmianę (kapcie) najlepiej podpisane inicjałami dziecka na podeszwie antypoślizgowej. Nie sznurowane, dobre będą na rzepy lub na zatrzaski ponieważ z takimi maluch poradzi sobie bez problemu.

– jeśli w przedszkolu dziecko będzie leżakować potrzebny będzie również kocyk, poduszka i piżama (powinna być naciągana a nie zapinana na guziki)

Wszystko to pakujemy do plecaka który również podpisujemy inicjałami dziecka lub naklejamy jakąś naklejkę którą lubi, tak żeby bez problemu go rozpoznał wśród innych rzeczy w szatni. 

2.Artykuły higieniczne

– pasta,szczotka, kubek (podpisane)

-chusteczki higieniczne

-chusteczki nawilżane, pampersy (jeśli taka jest konieczność)

-ręcznik

 3.Artykuły papiernicze 

-kredki ołówkowe i świecowe

-farby plakatowe i akwarele

-ryza papieru

-blok techniczny i rysunkowy

-plastelina

-klej, nożyczki

-bibuła

-ołówki, zeszyt

-teczka na prace

Pamiętaj, że dla dziecka pierwszy dzień może być stresujący dlatego, zadbaj o to, żeby nic mu nie zabrakło.

P.s. Pozwól dziecku zabrać ulubioną maskotkę która pomoże mu

w tym  pierwszym dniu. 

wyprawka przedszkolaka

wyprawka przedszkolaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *