Wiek przedszkolny jest okresem gdzie zaczynają się kształtować emocje u dzieci. W tym czasie wszystkie emocje maluchów są tak samo ważne i nie należy ich bagatelizować. Emocje pozytywne motywują do działania, a negatywne stanowią mechanizm obronny. I tutaj bardzo ważna nasza rola, żeby pomóc dziecku je rozpoznać, by mogło sobie z nimi poradzić. Dziecko czuje się wtedy bezpieczne i wie, że zawsze może liczyć na swoich rodziców. Pamiętajmy, że inteligencję emocjonalną musimy rozwijać u naszych pociech tak samo jak zdolności intelektualne. Jest to niezwykle ważne, ponieważ emocje i doświadczenia jakie teraz zdobywa będą rzutowały na jego przyszłe życie.

Świat Florka i Świat Florka. Pamiętnik przedszkolaka napisałyśmy z myślą właśnie o nas – rodzicach, aby umieć “przejść” z dzieckiem przez emocje, często te trudne, przed którymi na co dzień je chronimy. W naszych książkach znajdziecie praktyczne wskazówki dotyczące emocji, których może doświadczać dziecko, pomysły jak sobie z nimi radzić oraz zabawy wspomagające rozwój inteligencji emocjonalnej.

Poruszamy tematy związane np. z brakiem pewności siebie czy empatią. Nasi bohaterowie przeżywają takie emocje jak: stres, strach, złość. Opisujemy dziecięce problemy typu: niechęć do sprzątania pokoju czy złe sny. Oprócz opowiedzianych historii po każdym rozdziale znajdują się praktyczne wskazówki dla rodziców, które mogą pomóc nam rodzicom poradzić sobie z problemem. Często są na dość banalne rady, często zapominamy, że niekiedy wystarczy najprostszy sposób by rozwiązać jakiś problem.

Nie bójmy się rozmawiać o dziecięcych emocjach.

 

Książki do kupienia tutaj

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *