Jak przegonić złe myśli, gorsze samopoczucie, smutek…?

Oto 5 sprawdzonych sposobów, które nam w tym pomagają, a może okaże się, że wam też pomogą.

 1. Wygadaj się.
  Umów się ze swoją najlepszą przyjaciółką i powiedz jej co leży ci na sercu, co cię wkurzyło, co cię ostatnio drażni. Nie duś złych myśli w sobie, pozwól im wyjść poza twój umysł. Jeśli trudno ci o tym mówić to napisz to przelej wszystko na kartkę, obie metody skutkują. Ulży ci zobaczysz.
 2. Wyjdź na świeże powietrze.
  Siedzenie w czterech kątach nie jest sposobem na rozwiązywanie swoich problemów. Wyjdź z domu a zyskasz nowe spojrzenie na świat, na niektóre sprawy, które powodują w tobie leki, zły nastrój. Korzystaj ze słońca, łap witaminę D, a twój zły, gorszy nastrój zacznie się poprawiać.
 3. Sport to zdrowie.
  Ruch fizyczny to jeden z najlepszych sposobów na lepsze samopoczucie. Nasz mózg wytwarza endorfiny, czyli hormony szczęścia, to darmowe lekarstwo dla naszej duszy. 30 min. ćwiczeń i już jest nam lepiej. Biegnij przed siebie lub daj sobie wycisk w domu. Wspaniałe uczucie.
 4. Śpij dobrze.
  Zdrowy sen jest podstawą naszego dobrego samopoczucia psychicznego a także i fizycznego. Zadbaj o to aby twój sen trwał chociaż 7 h. Połóż się, zrelaksuj, myśl tylko o przyjemnościach. Sen ma być rytuałem, który pozwoli ci odpocząć i się odprężyć.
 5. Zadbaj o siebie.
  Spraw, aby twoje odbicie w lustrze cię zachwycało, aby wywoływało uśmiech na twojej twarzy. Kup sobie nowy kosmetyk, torebkę? Coś co sprawi ci przyjemność. Uśmiechaj się do siebie, a inni to dostrzegą. Twój nastrój  zależy od ciebie. Każda z nas lubi być piękna. Zróbcie ze swoją przyjaciółką wieczór SPA, to bardzo poprawia zły humor.To nasze sposoby, korzystamy z nich i staramy się, aby te gorsze chwile trwały jak najkrócej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *