Kredki, farby, pastele, ciastolina….mogłabym tak wymieniać i wymieniać. To wszystko idzie w ruch gdy nasze dziecko zostaje w domu. To my musimy wejść w rolę kreatywnych nauczycielek i wypełnić naszemu dziecku czas spędzony  w domu najlepiej jak potrafimy. Zdarza się, że pomysłów brak lub ulubione kolorowanki zaczynają się nudzić.

Ostatnio taka sytuacja miała miejsce u nas. Synek miał wagary od przedszkola, a propozycja “pokolorujemy coś fajnego” nie zyskała aprobaty. To może farby? Tu już pojawił się większy optymizm. Za oknem piękna jesień więc warto wykorzystać ten krajobraz. Ostatnio tworzyliśmy bukiety z jesiennych liści a dziś wykorzystamy kolory jesieni do zabaw z folią bąbelkową.

To świetna zabawa, którą można zrobić nawet z młodszymi przedszkolakami.

Na białej kartce malujemy drzewo bez liści, fragment folii bąbelkowej malujemy w jesienne kolory i odbijamy. Powstaje jesienne kolorowe drzewo. W podobny sposób powstała nasza jarzębina. Nasza inwencja twórcza nie zna granic więc możemy robić co tylko sobie wymyślimy. Tworząc nasze jesienne dzieła, rozmawialiśmy o zwiastunach jesieni.

 

 

Na zakończenie naszej przygody z folia bąbelkową zrobiliśmy tor. Każdy z nas chyba lubi strzelać z folii. Prawda?

Zabawa sensoryczna dla dzieci to coś co zawsze się sprawdza i przynosi wiele radości.

Rozłożyliśmy białe kartki, które połączyliśmy taśmą, folie przyczepiliśmy do stóp, a następnie malowaliśmy ja farbami. Zaczęliśmy od koloru niebieskiego, później zmieszaliśmy go z żółtym, ten eksperyment sprawił, że powstał kolor zielony – okazało się to kolejną ciekawostką. Zwykła zabawa a niosła ze sobą naukę.

Zalety dzisiejszej zabawy folia bąbelkową?

  • różne techniki plastyczne stymulują zdolności twórcze dziecka
  • możliwość tworzenia przynosi maluchom radość, zadowolenie i satysfakcję z samego siebie, a także uczy cierpliwości, wytrwałości i usprawnia zdolności manualne
  • atrakcyjna zabawa dla bosych stóp
  • spacerowanie kolorową ścieżką i strzelająca folia bąbelkowa rozwija zmysł dotyku, a poprzez kolory pojawiające się na naszej ścieżce  stymulujemy wzrok. Na naszej ścieżce możemy położyć różne faktury np. gładka kartka, gruby karton, gazeta, bibuła …ten sposób dodatkowo pobudzi zmysł dotyku

 

Pomysłów jest wiele – trzeba uruchomić tylko swoją kreatywność. Nie ograniczajmy się do zakupienia  kolorowanki. Inspiracji można poszukać również w naszym domu.

Przypominamy, że na Polak potrafi został zgłoszony nasz projekt. Jeśli chcesz mieć naszą książkę koniecznie zajrzyj –  Świat Florka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *