Twoje dziecko uwielbia lepić, ugniatać i wałkować ? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to usiądź wygodnie i przeczytaj jak zrobić idealną masę do zabawy – masę porcelanową.
Masa ta jest bardzo plastyczna, powstaje szybko i długo można jej używać. Wystarczy parę składników, które są tanie i ogólnodostępne i możemy zaczynać zabawę.

Jak wykonać masę porcelanową ?

Składniki :

  • 10 łyżek kleju wikol
  • 10 łyżek mąki ziemniaczanej
  • 2 łyżki cytryny
  • 2 łyżki oliwki dla niemowląt
  • kilka kropel gliceryny (dostępna w aptece)
  • krem nivea
Instrukcja :

Do miski wsypujemy mąkę, dodajemy klej wikol i wszystko mieszamy łyżką. Następnie dodajemy oliwkę, cytrynę i glicerynę. Smarujemy ręce kremem nivea i wszystko razem zagniatamy do momentu kiedy masa stanie się elastyczna. W takiej formie najbardziej będzie odpowiednia do zabaw z dzieckiem. Można spokojnie nią lepić ugniatać i wałkować.

Warto wiedzieć :

Masę porcelanową można trzymać kilka dni w lodówce w szczelnie zamkniętym woreczku, folii. Wystarczy przed włożeniem posmarować delikatnie  kremem nivea.

Co jest fajnego w tej masie ?

Dla nas rewelacją jest to, że masę możemy użyć od razu. Można ją barwić ( farbą, barwnikami spożywczymi ), dodawać brokatu, malować, tworzyć figury i wzory. Masa jest trwała, lśni się a co najważniejsze nie trzeba jej wypiekać.  To świetny sposób na spędzanie z dzieckiem wolnego czasu. Tutaj zabawa nigdy się nie kończy. Lepienie kształci, zdolności manualne, pobudza fantazję. Dziecko może wymyślać różne historie z udziałem ulepionych bohaterów.

Jeśli chcecie poznać inne nasze masy plastyczne do zabawy z dzieckiem zapraszamy tutaj.

Udanej zabawy!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *