Karkonosze !

Urlop na który czekałyśmy cały rok już niestety za nami a my szukamy momentów aby zwolnić tempo, odpocząć od bieganiny dnia codziennego i naładować baterie na nowo. W zależności od tego ile mamy czasu staramy się wykorzystać wolne dni od pracy w pełni. Naszą odskocznią są wycieczki, wyjazdy weekendowe z rodzinami. Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu to naszym zdaniem najlepszy sposób aktywizowania naszych małych chłopców. W naszym najbliższym otoczeniu wyszukujemy miejsc gdzie możemy pojechać, pozwiedzać, odpocząć a przy okazji pobudzić wyobraźnię naszych małych pociech.
Oto nasza lista miejsc, które odwiedziłyśmy i polecamy:

1. Ranczo Grapa

Pielgrzymka koło Złotoryi Ośrodek położony w lesie w którym możemy spotkać wiele gatunków zwierząt m.in. daniele, osły, kozy, pawie, kuce, kury i niezliczoną ilość królików która biegała między nogami naszych chłopców. Zwierzęta można było karmić co okazało się wielką frajdą. W ośrodku jest miejsce na grilla, ognisko, plac do gry w piłkę, wielki “małpi gaj” oraz park linowy. Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi.

2. Złoty Potok Resort.

Ośrodek położony w zielonej scenerii nad Jeziorem Złotnickim. W ofercie znajdziemy: domki, pole namiotowe, restauracje przy plaży, dmuchańce dla dzieci, miejsce wyznaczone do gry w siatkówkę. Można również wypożyczyć sprzęt turystyczny oraz wodny – kajaki, rowerki wodne. Doskonałe miejsce gdy za oknem słońce a twoja pociecha i Wy uwielbiacie wodę i piękne tereny.

3. Huta Julia w Piechowicach.

Fabryka znajduje się w Piechowicach i jest dostępna przez cały rok dla zwiedzających. Można tam podziwiać ręczny proces produkcji szklanych arcydzieł. Przewodnicy w interesujący sposób dla dzieci zapoznają z historią Huty Szkła. Pod okiem animatora nasze pociechy  skorzystały z ciekawych warsztatów. Odtwarzali poszczególne etapy produkcji szkła. Przebierali się w miniaturowy strój  hutnika i wypalali w piecu. Na koniec zabawy czekał na nich Dyplom Młodego Hutnika. Chłopcy poważnie podeszli do zadania, stali się na chwilę wielkimi hutnikami. Dla nich wielka frajda a dla nas fajnie spędzony czas.

4. ZOO Farma w Łącznej

Świat dzikich zwierząt na wyciągnięcie ręki niedaleko Wałbrzycha. Ponad 70 gatunków zwierząt mieści się w tej z zewnątrz niepozornie wyglądającej “farmie”. Możecie zobaczyć tu wielbłądy, surogatki, kangury, jelenie, wilki polarne, małpy, lemury, antylopy, jeżozwierze a nawet lwa berberyjskiego i wiele innych gatunków zwierząt. Dodatkowo znaleźć tu można teren rekreacyjny idealny do organizacji ognisk, zabaw, czy wycieczek plenerowych. Dla nieco starszych jest paintball. Ceny biletów są przystępne, parking jest bezpłatny. Jest to fajne miejsce na weekendowy wypad z rodzinom, a nawet jako atrakcyjna wycieczka dla przedszkolaków lub starszych dzieci.

5. ZOO Safari Dvur Kralove (Czechy).

Jeden z największych w Czechach ogrodów zoologicznych jest również całkiem niedaleko. Zwierzęta można podziwiać na ogromnych wybiegach, gdzie są na wyciągnięcie ręki, albo w ogromnych pawilonach. Ciekawą atrakcja dla fanów dinozaurów jest pawilon jurajski. Jednak największa atrakcja jest Afrykańskie Safari oraz Nocne Safari, gdzie na kilkunastu hektarach biegają luzem liczne zwierzęta kopytne. Po tej części ogrodu poruszamy się specjalnym piętrowym autobusem bez szyb. Po kilku godzinach zwiedzania można zjeść czeskie przysmaki a dzieci mogą również pobawić się na placu zabaw. ne brakuje tu również sklepów z pamiątkami. Bardzo fajne i atrakcyjne miejsce. nam się bardzo podobało i jeszcze tam wrócimy.

6. Dinopark w Szklarskiej Porębie.

To wspaniała zabawa i nauka dla całej rodziny, a w szczególności dla najmłodszych turystów. Liczne rekonstrukcje naturalnej wielkości dinozaurów pośród skał i drzew pozwalają przenieść się kilkaset milionów lat wstecz. Każdy z tych prehistorycznych gadów wygląda jak żywy. Dzieci mają tu okazję obejrzeć z bliska kilkadziesiąt różnych typów dinozaurów oraz rozerwać się na placu zabaw, w parku linowym a nawet poznać tajemnicze życie Indian w wiosce indiańskiej. Tutaj nie można się nudzić. Te ogromne stworzenia ucieszą zarówno małych jak i tych większych turystów. Opinie na temat parku są różne, nam się podobało. Dzieci zadowolone a tylko na tym nam zależało.

7. Śnieżka

Nasza wielka górska wyprawa. Najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów (1602 m n.p.m.). Nasza wycieczkę rozpoczęliśmy od strony czeskiej, inaczej niż wszyscy, choć trasę z Karpacza też zamierzamy zaliczyć. Dojechaliśmy samochodem do Małej Upy i wyruszyliśmy pieszo czerwonym szlakiem. Z tej miejscowości prowadzi piękna trasa, mamy do wyboru trzy szlaki, które spotykają się przy schronisku Jelenka, stąd wejść należy na Czarną Kopę, a następnie piękną grzbietową trasą dotrzeć na Śnieżkę. Łatwo nie było, zmęczenie dawało się we znaki, jednak chłopcy dzielnie pokonywali trasę na nóżkach i oczywiście częściowo na rękach tatusiów. Spotkaliśmy Ducha Gór niestety kolejka po certyfikat była tak ogromna, że zrezygnowaliśmy ze stania i wiemy, że musimy tam jeszcze wrócić. Kolejna planowana wyprawa na Śnieżkę już od strony polskiej może w przyszłym roku?

To tylko niektóre z miejsc, które polecamy. A może Wy znacie jakieś ciekawe miejsca. Pochwalcie się.

5 Thoughts on “Karkonosze – miejsca które warto zobaczyć cz.I”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *