Jakiś czas temu pisałyśmy o miejscach, które warto odwiedzić z dziećmi. Były to miejsca osobiście przez nas sprawdzone. Takim miejscem było właśnie ZOO Safari w Czechach. Byliśmy tam z 2-lernim Fabiankiem i 3-letnia Vanesią, teraz po 3 latach postanowiliśmy to miejsce odwiedzić ponownie. Majowy weekend okazał się idealna okazją na taki wypad.
Tym razem postanowiliśmy iż naszą wycieczkę rozpoczniemy od Safari.

Są trzy możliwości zwiedzenia Safari:

  • własne auto – koszt 195 koron
  • Africa Truck koszt 60 koron/ osoba (i ta właśnie formę wybraliśmy)
  • Safaribus  – dla zorganizowanych wycieczek

 

Kupując bilet (kasa Safari znajduje się zaraz po wejściu do ZOO) otrzymamy informacje, o której godzinie nastąpi wyjazd. Warto bilety na Safari kupić na początku naszej wycieczki, gdyż później może się okazać, że nie ma już miejsc.Sam przejazd specjalnie przygotowanym do tego pojazdem okazał się świetną zabawą. Jakie zwierzęta zobaczymy w Safari:
– kilka odmian zebr
– nosorożce
– bawoły afrykańskie
– watusi
– osła somalijskiego
– antylopy
– strusie
– pelikany
– gepardy
– lwy

i wiele innych gatunków zwierząt.
Szczególne zasady bezpieczeństwa są zachowane podczas przejażdżki w Lwim Safari, wszystkie okna muszą być pozamykane, jadąc Africa Truckiem przed wjazdem kierowca naciąga na okna specjalne siatki, które chronią przed ewentualnym niebezpieczeństwem.Lwy okazały się bardzo spokojne, jeden spał, a drugi tylko spoglądał.
Podczas zwiedzania całego Safari kierowca na bieżąco komentuje przebieg trasy i opowiada o zwierzętach, robiąc krótkie przystanki podczas których jest możliwość zrobienia zdjęć. Wszystko jednak odbywa się w języku czeskim. Przejażdżka trwa około 50 min.

 

Po Safari kolej na zwiedzanie ZOO, zwierzęta oglądamy na specjalnych wybiegach oraz pawilonach. Zwierząt jest naprawdę sporo, więc przejście całego ZOO zajmuje około 3 h. Podczas zwiedzania napotkamy na miejsca, gdzie można odpocząć lub coś zjeść. Są również place zabaw dla dzieci, na samym początku mamy wspinaczkową osadę dla starszych dzieci. Na terenie ZOO Safari znajduje się również park linowy, z którego nie mieliśmy jeszcze okazji skorzystać.

A teraz kilka praktycznych informacji:

  • duży parking przy samym ZOO jest bezpłatny
  • toalety na terenie ZOO bezpłatne

Bilety w sezonie czyli od maja do września:

  • dospeli/dorośli 195 koron
  • deti/dzieci od 2-4 lat 50 koron
  • deti/dzieci od 5 lat 155 koron
  • deti/dzieci do 2 lat bezpłatnie

Bilet rodzinny czyli 2+1 – 10% rabatu. Czyli my zapłaciliśmy 2×175 koron, 1×140 koron czyli 490 koron (około 77 zł)

Bilety na Safari: dzieci do 2 lat bezpłatnie, my zapłaciliśmy 3×60 koron  – 180koron (około 28 zł).

Oczywiście jest możliwość płacenia kartą.

Wycieczkę  do ZOO Safari w Czechach po raz kolejny oceniam bardzo pozytywnie i oczywiście polecam.

Specjalna atrakcja została przygotowana w dniach 22-30.07.2017r. – Afrykański Festiwal. ZOO zamieni się w afrykański świat urzekających występów wokalnych, afrykańskich tańców plemiennych oraz egzotycznych specjałów prosto  z afrykańskiego bazaru. Na dzieci czekać będzie mnóstwo zabawy w postaci afrykańskich gier i sprawdzianów zręcznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *