Codzienny strój przedszkolaka – zasady o których warto pamiętać.

 

Niebanalny design i wygoda w przedszkolu czy tak się da? Oczywiście tylko musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Dziecko każdego dnia poznaje świat, biega, maluje, obserwuje przyrodę. Jednego dnia w przedszkolu robi szereg różnych rzeczy kształcąc tym samym swoją osobowość.

Priorytetem jest wygoda, strój nie może krępować ruchów ponieważ dziecko codziennie uczestniczy w różnorodnych aktywnościach przedszkolnych : zabawach zorganizowanych przez nauczyciela, zabawach swobodnych, ruchowych, zajęciach plastycznych, spacerach.  Bardzo ważnym aspektem o którym bardzo często my rodzice zapominamy jest samoobsługa przy korzystaniu z toalety czy przy wyjściu na podwórko. Nie narażajmy dziecka na niepotrzebny stres związany z niedostosowanym do jego umiejętności  ubraniem (np. guziki, zamki, szelki) . Ostatnią  rzeczą o jakiej dziecko powinno wtedy myśleć to strój.
Nasz maluch musi się po prostu dobrze czuć  w swoim ubranku.

 

Pamiętajmy o kilku ważnych zasadach:

 

  • Ubranka powinny być delikatne, najlepiej z bawełny, oddychające.
  • Strój nie może ograniczać ruchów dziecka.
  •  Kolory nie powinny być za bardzo jaskrawe, aby zbytnio nie pobudzały przedszkolaka.
  • Maluch nie może się obawiać, że przez nieuwagę pobrudzi ubranie (przygotujmy dodatkowe rzeczy na zmianę, aby dziecko swobodnie mogło się przebrać).
  •  Ubierajmy dziecko tak, aby w każdej sytuacji czuło się komfortowo.
  •  Dostosowujmy strój do panujących warunków atmosferycznych.
  •  Ubranie dla przedszkolaka powinno być przede wszystkim wygodne i dostosowane do zajęć edukacyjnych w jakich uczestniczy dziecko.

 

Przedszkole to miejsce w których dziecko spędza dużo czasu, musi się tam czuć przede wszystkim bezpiecznie.  Odpowiedni strój przedszkolaka jest  jednym z elementów, który ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego dziecka w przedszkolnej rzeczywistości.

Kliknij i pobierz pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *