Dnia 04.10.2019 odbyła się w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w  Jeleniej Górze konferencja na temat: “Zaburzenia psychiczne i rozwojowe okresu dzieciństwa i adolescencji”.
W konferencji wzięli udział lekarze (psychiatra dziecięcy), prawnicy, wizytatorzy. Spotkanie skierowane było do nauczycieli, pedagogów, dyrektorów placówek oświatowych. Konferencja miała charakter merytoryczny, dostarczyła wielu cennych informacji oraz wskazówek do pracy z dziećmi posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Na konferencji miałyśmy okazję zaprezentować swój poradnik “Autyzm – co dalej?”.

Poradnik ten został przygotowany z myślą o rodzicach dzieci ze spektrum autyzmu. Jest uniwersalny i można polecić go każdemu, kto poszukuje informacji o zaburzeniach  ze spektrum autyzmu u dzieci w wieku przedszkolnym. Na konferencji każdy uczestnik otrzymał od nas ulotki “Mam Autyzm/Mam zespół Aspergera – spróbuj mnie zrozumieć”.

W planach jest cykl konferencji dotyczących zaburzeń rozwojowych u dzieci. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych spotkań.  Brawa dla Miasta Jelenia Góra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *