Zapraszamy do przeczytania komentarza neurologopedy pani Małgorzaty Wyleżoł, dotyczącego książki “Leo i Tuli. Słucham i powtarzam”

Drodzy rodzice! Książka, którą macie teraz przed sobą, to pomoc przygotowana przez autorki właśnie dla was! Tak, pomoc, bo mamy nadzieję, że pomoże wam ona w codziennym trudzie wychowywania dziecka oraz w mozolnym opanowywaniu przez wasze dziecko nauki mówienia.

Wyrazy dźwiękonaśladowcze są jednymi z pierwszych wyrazów wypowiadanych przez dzieci. Maluszek, który jeszcze nie mówi – zapamiętuje, a zaczynający mówić – powtarza wielokrotnie, ćwicząc w ten sposób umiejętność mówienia. Wyrażenia te mają to do siebie, że łatwo wpadają w ucho i prędko zapadają w pamięci. Bardzo ważne jest aby od początku wprowadzać do codziennej komunikacji z dzieckiem jak najwięcej wyrazów dźwiękonaśladowczych.

Pamiętajmy, że mózg naszego maleństwa jest zdolny do przyswajania ogromnych ilości bodźców i informacji. Dlatego starajmy się mówić do dziecka poprawnie. Już od pierwszych miesięcy życia czytajmy mu wierszyki i bajeczki. Wzbogacają one zasób słów dziecka w sposób znaczący. Maluch “magazynuje” je w swojej pamięci, aby potem, gdy już zacznie mówić, czerpać z tego co pamięć zmagazynowała.

A więc rodzice, do dzieła! Czytajcie, mówcie, recytujcie, śpiewajcie! Wasze dziecko odwdzięczy się wam zadziwiając otoczenie swoimi umiejętnościami oratorskimi i pokaźnym zasobem słownikowym, a wy będziecie z niego dumni! Powodzenia!

                                                                                                                                                             Małgorzata Wyleżoł
Neurologopeda

Do kupienia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *