Pluszowy miś to bardzo ważna  zabawka dla dzieci na całym świecie. Jest symbolem ciepła, łagodności, dobra i miłości. Często jest największym przyjacielem i powiernikiem sekretów dziecka. Nic dziwnego w takim razie, że często pojawia się w bajkach dla najmłodszych. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek czy miś Paddington to ulubieńcy, którzy są rozpoznawalni przez wszystkie dzieci.

Ma nawet swoje uroczyste święto, które cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych.

Skąd  narodził się  pomysł na stworzenie maskotki ?

Dzień Pluszowego Misia to święto, które jest obchodzone 25 listopada. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania maskotki – pluszowego misia.  Mało kto wie, że maskotka ma niezwykłą historię, a wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który wybrał się na polowanie. Podczas polowania postrzelono malutkiego niedźwiedzia i prezydent nakazał jego uwolnienie. Historię zilustrowano na łamach miejscowej prasy. Producent zabawek, zauważywszy artykuł o niedźwiedziu zainspirował się tym i stworzył zabawkę – misia. Nazwał ją Teddy Bear, co było oczywiście nawiązaniem do imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jak świętujemy dziś ? 

Każdy maluch może przynieść swojego pluszaka do przedszkola. Czytane są bajki, w których głównymi bohaterami są misie. Organizowane są konkursy, teatrzyki, występy aby uczcić pamięć małego misia. Misia który jest przyjacielem wszystkich dzieci na świecie.

Dyplomy oraz medale

Pluszowy mis z kółek

 

8 Thoughts on “Dzień Pluszowego Misia – materiały”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *