Co roku pojawia się to samo pytanie, ten sam problem. Co kupić dziecku na urodziny?
Z pozoru dziwna sprawa, bo jak to nie wiesz co Twoje dziecko lubi, co chce, o czym marzy?
Urodziny w styczniu zaraz po świętach to nie lada wyzwanie, by po nawale grudniowych prezentów, często przypadkowych, trafić w coś co faktycznie będzie strzałem w 10.
Coś co nie pójdzie w kąt, coś co nie będzie atrakcją tylko na 5 minut.

Zatem nasze już sprawdzone typy to głównie pozycje dla chłopców, jednak mamy dziewczynek też mogą co nieco wyłapać z naszych propozycji.

1. Gra logiczna “Zgadnij kto to”
Dziecko rozwija pamięć, spostrzegawczość, uwagę. Mamy do wyboru dwie plansze jedna z postaciami, druga z rozbrykanymi zwierzątkami. Zadajecie pytania przeciwnikowi próbując zgadnąć jaką to postać ukrył w swoich myślach. Wspólna gra sprawia wiele radości.


2. Lego Nexo Knights, Ninjago, City.
Do wyboru mnóstwo zestawów. Większość chłopców kocha lego, a zabawa z ulubionymi bohaterami, budowanie ich twierdzy, składanie różnych pojazdów jest wspaniałą przygodą. Składanie zestawów zgodnie z instrukcją nie jest tylko świetną zabaw, ale rozwija u naszego dziecka koordynację wzrokowo-ruchową oraz spostrzegawczość i pamięć. Zabawka, która na pewno nie pójdzie w kąt.

3. Seria z Batmanem – kocyk, poduszka i maskotka.
Zestaw ze sklepu The Bears. A kto nie lubi super bohaterów?Zestaw ten ucieszy każdego chłopca a w dodatku super prezentuje się w pokoju dziecięcym.


4. Gra kółko i krzyżyk “Tik atak”
To tradycyjna gra lecz tym razem w nietypowej wersji. Fajny design spodoba się każdemu. Gra dla całej rodziny. Stworzona z drewna i bawełny organicznej zajmuje mało miejsca i można ją zabrać wszędzie.


5. Klocki jeżyki – dla dzieci w każdym wieku.
Zabawa tymi klockami stymuluje wyobraźnię oraz jest świetnym ćwiczeniem umiejętności manualnych. Dziecko może budować różnego rodzaju pojazdy, budowle, przedmioty, figury. Rozwija kreatywność i ćwiczy koncentrację.Możemy wybrać różne zestawy tematyczne lub po prostu zestw klocków. Każdy przedszkolak zna klocki jeżyki.

6.Gra Kurka Gerda na farmie – HABA
Zadaniem graczy jest zebranie jak największej ilości smażonych jajek. W zestawie znajduje się farmer, 16 kart kurczaków z różnymi tłami. 12 patelni do smażenia jajek, kostka.
Jest to utrudniona wersja gry memory. Wspaniała gra dla całej rodziny, rozwija pamięć, spostrzegawczość, koncentrację, a nawet umiejętności matematyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *