“Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.
Albert Schweitzer

 

Każdy z nas chce być szczęśliwy, to naturalna potrzeba każdego człowieka. Czym jest zatem szczęście?
Na to pytania może spróbować odpowiedzieć sobie wspólnie z naszymi przedszkolakami.
20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczęścia, a to doskonała okazja do kształtowania inteligencji emocjonalnej naszych dzieci.
Jakie cele możemy realizować?
Przede wszystkim kształtowanie umiejętności społecznych – tworzenie szczęśliwych relacji z innymi; przeżywanie radości z doświadczania szczęścia.Pokażmy  sposoby wywołania pozytywnych emocji. Wykorzystajmy ten dzień do rozmów i zabaw o pozytywnych emocjach. Niech ten dzień będzie pełen radości, życzliwości i uśmiechu.

Jak rozmawiać z dziećmi o szczęściu? Zróbmy burzę mózgów, niech każdy powie kiedy czuje się  szczęśliwy, a odpowiedzi zapiszmy np. na “Mapie Szczęścia”. Zatańczmy “Taniec szczęścia”, albo odwiedźmy “Krainę szczęścia”, każdy dostaje bilet i wsiada do szczęśliwego pociągu, po drodze odwiedźmy również”Krainę uśmiechu”, “Krainę radości”, “Krainę życzliwości”. Pomysłów jak spędzić ten dzień jest mnóstwo, wszystko zależy od naszej kreatywności.

Mamy dla Was propozycję pracy plastycznej: “Koniczynka szczęścia” (do pobrania poniżej) stworzona za pomocą suchych pasteli lub zielonej farby. Dla starszych przedszkolaków przygotowałyśmy również kartę pracy “Portret szczęścia” (do pobrania poniżej). To są nasze propozycje na spędzenie tego dnia w przedszkolu.
A może Wy znacie fajne zabawy lub prace? Chętnie poczytamy.

 

 

One Thought on “Międzynarodowy Dzień Szczęścia”

  • Dla mnie szczęście to rodzina i spokojne miejsce w domu. Dom kojarzył mi się zawsze z ciepłem i spokojem. Teraz mam swoją rodzinę i razem z mężem postanowiliśmy wybudować dom modułowy. Budowa tego typu domu powstaje bardzo szybko u nas to było dosłownie pół roku czasu i można było mieszkać .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *