Są wakacje a Ty nie wiesz co robić w tym czasie z dziećmi? Brakuje Ci pomysłów? Dlatego stworzyłyśmy listę 20 zajęć na świeżym powietrzu dla dzieci, które zachęcają do ruchu, kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów, koordynacji i wiele więcej.

Zajęcia na świeżym powietrzu są nie tylko świetną zabawą dla dzieci, mają również walory edukacyjne.  Są dobre dla  zdrowia fizycznego i psychicznego każdego dziecka. Możesz wykonywać te czynności na własnym podwórku lub podczas spaceru – to zależy od Ciebie. Ale nawet jeśli masz tylko niewielką przestrzeń na zewnątrz, to na pewno sobie poradzisz z naszą listą. Potraktujcie nasze propozycje jak wyzwanie.

Na co czekasz? Udaj się  z dziećmi na chwilę na świeże powietrze, by pobawić się i odkrywać wszystko, co przyroda ma do zaoferowania.
Wśród proponowanych aktywności znajduje się DZIENNIK PRZYRODY. Zaglądajcie do nas bo już niebawem pojawi się na naszej stronie propozycja jak można stworzyć taki dziennik.
Oczywiście do darmowego wydruku 🙂

Życzymy udanej wakacyjnej zabawy.

 

3 Thoughts on “20 aktywności dla dzieci na świeżym powietrzu”

  • Uwielbiam ze swoimi dziećmi spędzać czas na świeżym powietrzu. Cieszę się, że już nadchodzi wiosna – w końcu będziemy mogli spędzać rodzinnie czas w naszym przydomowym ogródku. Z wielką chęcią wypróbuję podane tutaj pomysły na aktywności. Szczególnie podoba mi się pomysł z wykonaniem latawca i obserwacją chmur – na to bym nie wpadła! 🙂 Dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *